Nie możesz znaleźć pracy? Myślisz o jakimś kursie kwalifikacyjnym? Zastanawiasz się, jaki wybrać? Jedną z opcji wartych przemyślenia jest kurs na dźwig Gniezno. Operator żurawi wieżowych dość dobrze zarabia, a zapotrzebowanie na pracowników z tym uprawnieniem jest duże. W tym artykule powiemy więcej na temat takiego kursu oraz o korzyściach wynikających z jego przejścia.
Czy warto zostać operatorem dźwigu?
Ile zarabia operator dźwigu? Trzeba przyznać, że zwykle nie może narzekać na wypłatę. Średnia pensja na tym stanowisku wynosi W 4 950 PLN brutto. Co drugi operator żurawia wieżowego otrzymuje pensję od 4 060 do 6 410 złotych. Nie da się ukryć, że takie wynagrodzenia chciałaby mieć większość Polaków. Ponieważ osoby z uprawnieniami są cenionymi pracownikami nie mają większego problemu ze znalezieniem i utrzymaniem pracy. Niestety, same warunki pracy nie zawsze bywają łatwe. Gdy jest lato, temperatura w kabinie bywa naprawdę wysoka. Zdarza się, że sięga dużo ponad 30 stopni. Choć w życie weszła ustawa zabraniająca pracy w kabinie, gdy temperatura w niej przekroczy 28 stopni, to mało który pracodawca się do tego stosuje. Oprócz tego stanowisko to wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Usługi dźwigowe Poznań polegają na transportowaniu kilkuset kilogramowych, a nawet kilku tonowych materiałów, wykorzystując przy tym bardzo duże maszyny, dlatego niewłaściwa obsługa tych maszyn może zakończyć się tragedią.
Co zrobić, żeby mieć uprawnienia na dźwig Gniezno?
Jeśli chodzi o kurs na dźwig Gniezno do wyboru są dwie opcje.
- Kurs IIŻ –dedykowany jest obsłudze żurawi stacjonarnych, przenośnych, przewoźnych oraz samojezdnych.
- Kurs IŻ – dotyczy żurawi wieżowych, szybko montujących oraz szynowych.
Czym musi się cechować ktoś, kto chce przystąpić do takiego kursu? Ponieważ osoba na stanowisku operatora dźwigu wystawiona jest na wiele sytuacji stresujących musi być z natury opanowana, dokładna, rzetelna i odpowiedzialnie podchodzić do wykonywanych zadań. W pracy na wysokościach ważna jest silna psychika, samodyscyplina oraz dobra organizacja pracy. Przeważnie nie pracujemy w zdobytym zawodzie. Wiele osób, wybierając szkołę, jeszcze nie wiedziało, co chce robić w przyszłości, co lubi robić i tak dalej. Inni nie znaleźli satysfakcjonującej pracy. Dlatego tak popularne są teraz kursy doszkalające lub pozwalające zdobyć całkiem nowe umiejętności.